pensionrondel037web.jpg 090web.jpg cimg0415web.jpg

Wellness služby v penzionu Rondel

Balneo

V suterénu penzionu Rondel je umístěno balneo tvořeno dvěma saunami, vířivou vanou a soláriem. První sauna je klasická kabinová pro 5-6 osob doplněná o sprchový kout a ochlazovací káď. Druhá sauna je infra s kapacitou jedné osoby. Součástí balnea je i odpočívárna s lehátky, šatnou a rádiem s CD přehrávačem. Ručníky zapůjčíme, jsou v ceně služby.
Nově také našim hostům nabízíme pronájem Vibrační plošiny.

Whirpool

Whirlpool vana představuje spojení podvodní vzduchové masáže a masáže vodním proudem. Během posezením ve vířivé vaně tak dochází ke zvýšenému prokrvení tkání, urychlení látkové výměny a tedy i vylučování nežádoucích látek z těla. Teplá voda zároveň napomáhá uvolnění svalového napětí a snižuje bolesti pohybového aparátu. Příznivě působí také vztlak vody, neboť ponořením do vody klesá hmotnost těla až o 90%, což jistě ocení osoby trpící bolestmi kloubů. Odpočinek v teplé vodě má kladný vliv také na problémy se spánkem, kdy díky prohřátí organismu dochází k mírnému zvýšení tělesné teploty a tedy i schopnosti usnout. Pára, která vychází z teplé vody, také pomáhá uvolnit dýchací cesty a dobrou zprávou pro všechny, kteří trpí problémy s celulitidou, je rovněž skutečnost, že právě hydromasáž je jednou z velice účinných metod napomáhajících odstranit její příznaky.

Cena: 350,- Kč / 50 minut

Vibrační plošina 

Vibrační plošina se stala v posledních letech fenoménem, a to právem, je totiž efektivním pomocníkem při formování postavy, hubnutí a udržení fyzické kondice. Vibrační posilovací stroj téměř bezpracně pomáhá formovat celé tělo a je jak pro zdravotní, tak i hubnoucí program. Cvičení na vibrační plošině se stalo opravodovým hitem. Vibrační plošina procvičí celé tělo, odstraní přebytečný tuk, pomáhá odstranit bolest kyčlí, posiluje kostru a pomáhá urychlit rehabilitaci po úrazech a operacích. Cvičení na vibrační plošině má za následek zatížení celého skeletu rovnoměrně, tím se stimulují osteoblasty a vytváří se nová kostní hmota. Vibromasážní stroj díky svým vibracím pomáhá ke zrychlení krevního oběhu, z těla se tak vylučují škodlivé látky, zlepšuje se metabolismus a činnost vnitřních orgánů.

Cena: 90,- Kč / 30 minut

Pokud si chcete zpevnit tělo a vylepšit postavu, vyzkoušejte nový přístroj vibrační plošina. Přístroj přenáší vibrace do svalů, čímž jsou donuceny se reflexivně stahovat. Svaly by se měly díky vibracím stáhnout 30 až 50 krát za sekundu oproti jednomu až dvěma stáhnutím v normálním stavu. Cvičení na vibrační plošina je díky tomu účinnější a rychlejší.Více zde: http://amitar.webnode.cz/sluzby/sluzba-2/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz
Pokud si chcete zpevnit tělo a vylepšit postavu, vyzkoušejte nový přístroj vibrační plošina. Přístroj přenáší vibrace do svalů, čímž jsou donuceny se reflexivně stahovat. Svaly by se měly díky vibracím stáhnout 30 až 50 krát za sekundu oproti jednomu až dvěma stáhnutím v normálním stavu. Cvičení na vibrační plošina je díky tomu účinnější a rychlejší.Více zde: http://amitar.webnode.cz/sluzby/sluzba-2/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Infrasauna

Infrasauny jsou speciální typy saun, které zahřívají organismus díky infračevenému záření. Po celou dobu dýcháte v kabině chladný vzduch zatím co 80-90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou a infra saunou. Pobyt v infrasauně zlepšuje krevní oběh, hojí rány nebo popáleniny, ulevuje při ztuhlosti kloubů, výronech, nervových bolestí, svalových křečí, pročišťuje zanesené póry do hloubky a tím oddaluje stárnutí pleti. Infračervené záření napomáhá také odbourávat celulitýdu, snížit váhu a redukuje toxické látky v těle.
Doporučujeme používat saunu 1x2x týdně po dobu 30 - 40 minut. Sprcha před použitím sauny otevře Vaše póry a poté odstraní z Vašeho těla vypocené škodlivé látky.

Cena: 250 Kč / 45 minut

Finská sauna

Pobyt v sauně připomíná zvláštní mystický rituál, který se datuje až do 11. až 12. století, kdy byla sauna pro některé Evropany už tehdy součástí každodenního života. Saunování má výborný preventivní účinek. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, utiší podrážděné nervy, migrénu nebo nervozitu. Díky saunování se tělo začne silně okysličovat, zlepší se dýchání kůže a ta je potom vláčnější a svěžejší. Pobyt v sauně je nesmírně prospěšný jako prevence vůči alergiím. Po správném saunování se budete cítit jako znovuzrození. Tím, že naše sauna není veřejná, si můžete dopřát relaxaci jen vy a váš doprovod.

Cena: 450,- Kč / 60 minut; 650,- Kč / 90 minut

Sluneční louka - Sunsky

V našem balneo centrum se nachází také solárium nové generace, kterému se také někdy říká sluneční obloha /louka. Solární louka je novinkou v oblasti relaxace. Dochází při ní k prohřátí organismu, uvolnění svalstva a pozvolnému opalování. Kromě opálení solární louka také posílí Vaše zdraví a celkovou vitalitu organismu. Toto vitalizující solárium má stejný spektrální rozsah jako přirozené sluneční záření, na které je lidský organismus zvyklý. To znamená, že zářiče obsahují nejen podíl středních a krátkých infračervených paprsků, ale i barevné světlo a dlouhé UV-A a UV-B záření. Oproti běžným soláriím má tento typ nesmítnou výhodu v tom, že nepřijdete do styku se soláriem, protože je zavěšeno na stropě. Navíc se zde nemusíte obávat stísněnosti jako je to u klasického solária. Opálení ze sunsky je rovnoměrné a působí přirozeně. Pro dokonalý a bezproblémový účinek je třeba dodržet zásady správného slunění tzn., že je třeba přizpůsobit dobu a intenzitu slunění typu pokožky.

Cena: 10,- Kč / 1 minuta

Venkovní bazén se slanou vodou

V letních měsících je možno využít ke koupaní  vyhřívaný venkovní bazén se slanou vodou a protiproudem. Slaná voda je výhodná zejména pro děti.