p0001.jpg 20190613142342uzky.jpg dsc1108uzky-99.jpg

Sportovní aktivity

Cyklistika a procházky

Pokud rádi jezdíte na kole, penzion Rondel je pro Vás tou správnou volbou. Půjčíme Vám průvodce, doporučíme cyklotrasy a zajistíme zapůjčení kol. Vlastní kola si u nás můžete uschovat. V okolí penzionu naleznete několik cyklistických tras, pro začátečníky i profesionály. Cyklotrasy:

  • Poděbrady – Nymburk – Čelákovice (37 Km)
  • Poděbrady – Rožďalovice (23 Km)
  • Poděbrady – Nymburk (9 Km)*
  • Poděbrady – Libice (7 Km)*

* Pokud máte děti, které teprve začínají jezdit na kole nebo sami nejste žádní zdatní    cyklisté, pak se určitě vypravte na stezku podél řeky Labe, která se nachází přibližně 30 m od našeho penzionu. Cesta vede z Nymburka přes Poděbrady až do Libice a je asfaltová v celé své délce.  Je vhodná nejen pro cyklistiku, ale i pro pěší turistiku a in-line bruslení.

Golfové hřiště

Osmnácti jamkové golfové hřiště Poděbrady je jedno z nejhezčích lesních a parkových hřišť, jehož první devítka vznikla už v 60. letech 20. století, na výhodném místě na pravém břehu Labe. Hřiště leží na okraji Poděbrad a je rozložené v místech s lesem, loukami a vodou, přechody nejsou dlouhé a hřiště má zajímavý rytmus. Hřiště má zcela rovinatý profil, ale patří v některých partiích k velice obtížným. Největším nebezpečím je množství vodních překážek: struh, potoků, rybníčků a rybníků. A pak samozřejmě stromy. Udržet míč na ferveji je v Poděbradech základem úspěchu. (www.golfpodebrady.cz)

Jízda na koni

V nedaleké jízdárně, na samém okraji Poděbrad, nabízejí rekreační vyjížďky pod dohledem zkušených jezdců. Usednutím na koňský hřbet se rázem ocitnete v jiném světě, projedete se podél řeky Labe, po rozlehlých loukách a lesních cestách. Vždyť ne nadarmo se říká, že nejhezčí pohled na svět je z koňského sedla. (www.jkpodebrady.cz)

Tipy na výlet